ÇOCUK İSTEYENLER İÇİN RAHİM HAZIRLIĞININ VE TÜPLERİN ÖNEMİ

Çocuk isteği her anne babada gördüğümüz mutluluk sabır ve bir okadar da kaygı dolu bir süreç..Bizler bu süreçte her çiftimize farklı tedavi yöntemleri uygulamaktayız..Bizler için rahim ve tüpler çocuk istemi için gelen çiftlerimizde incelediğimiz en önemli kısımlardan bir tanesi..Bebeğin 9 aylık annesi ile yaptığı yolculukta çok büyük önem taşıyan Rahmi hazırlamak ve çocuk istemi döneminde tüplerin durumuna bakmak da tabi ki bizler için büyük önem arzetmekte..

Çocuk istemi için gelen çiftlerden ilk istediğimiz şeylerden bir tanesidir Rahim filmi..Rahim filmi ile aslnda tüpler ve rahim hakkında fikir üretmek ve buna uygun tedavi yöntemi geliştirmek mümkündür..

Eğer rahimde bir şekil bozukluğu  varsa Rahme histeroskopik işlem yaparak Rahimdeki şekil bozukluğu düzeltilip rahim alanı genişletilebilir..Böylelikle bizler gebelik sonrası erken doğum riski ve düşüklerin de önüne geçmiş oluruz..

Eğer rahimde istemediğimiz oluşumlar var ise ki bunlar POLİP, myom gibi oluşumlardır;bu oluşumlara da yine HİSTEROSKOPİ ile müdahale edilir ve rahim içi yine genişletilmiş olur..

Rahim filmi ile tüpleri de rahatlıkla analiz edilebilir..Tüplerde bir yapışıklık varsa bu filmlerle zaman zaman açılıp kendiliğinden gebe kalabilmeleri annelerin mümkündür.Fakat tüpler kapalı ise bizler anne adaylarımızı tüp bebeğe yönlendirmekteyiz..

Tüplerde bir şişlik durumu filmle görülmüş ile Hidrosalpenks dediğimiz durum söz konusudur ve bu durumda uygulamadığımız LAPAROSKOPİk yöntem ile şiş olan tüpü kapatarak yine gebelik anlamında rahim ve tüplere gerekli hazırlığı yaparız..

Bu hazırlık sonrası bir çok çiftimizde kendiliğinden gebelik mümkün olabilir..Bizler tüp bebek tedavisi için de mutlaka çiftlerimize göre bu şekilde Rahim ve tüplerin durumuna bakmaktayız..Sağlıklı bir gebelik için Rahim ve tüpler hazır durumda olduğunda da embriyo transferimizi de gerçekleştiririz..