HAMİLELİK ÖNCESİ VE HAMİLELİK SÜRECİNDE BESLENME

BU HAFTA Kİ YAZIMIZ TÜM ÇİFTLERİMİZİ İLGİLENDİREN NİTELİKTE. BİZLER BİLİYORUZ Kİ BESLENME NORMAL ŞARTLARDA DA HAYATIMIZIN VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASI, EN TEMEL İHTİYAÇLARIMIZDAN BİRİ.AMA KALİTELİ BESLENME TÜM HAYATIMIZ BOYUNCA OLMAZSA OLMAZIMIZ.
 BİZLERİN ALANINDA DA TABİ Kİ BESLENME EN TEMEL İLGİLENDİĞİMİZ KONULARDAN BİR TANESİ. BİZLERE TOPLUMUMUZUN YAKLAŞIK YÜZDE 50 LİK BİR KISMI ÇOCUK İSTEMİ İLE BAŞVURMAKTA.BİZLER TABİ Kİ HER ÇİFTE ‘’HOP HADİ TÜP BEBEK YAPALIM’’ DEMİYORUZ. ÖNCELİKLE BELİRLEDİĞİMİZ ‘’KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ TEDAVİ YÖNTEMİ’’ İLE ÇİFTİMİZİN HEM ÖN TEDAVİ PLANINI OLUŞTURUYOR, AYNI ZAMANDA BESLENME DÜZENİNİ DE SORGULUYOR VE UYGUN BİR BESLENME PROGRAMI SUNUYORUZ. BU ÇERÇEVEDE DE GEBELİK HABERİ VERDİĞİMİZ 50 ÇİFTİMİZİN BELKİ 20 Sİ BU ŞEKİLDE ‘’KENDİLİĞİNDEN GEBELİK’’ ELDE EDİYOR.İŞTE BUNA DOĞAL GEBELİK DE DİYEBİLİYORUZ. ÇİFTLERİMİZİN BİRÇOĞU DA HEM DOĞAL YOLLA HEM DE OLABİLECEK EN KOLAY ŞEKİLDE HAMİLE KALABİLİYORLAR.BU DA BİZLER İÇİN EN BÜYÜK MUTLULUK KAYNAĞI TABİ Kİ.
ŞİMDİ HEP BİRLİKTE DOĞAL YOLLA GEBELİK PLANLAMASI YAPALIM KISACA.
ÖNCELİKLE TÜM ÇİFTLERDEN EN AZ 1 YIL KORUNMASIZ İLİŞKİ İSTİYORUZ. BU ZAMAN DİLİMİNDE ALINMASI GEREKEN TAKVİYELER, YİYECEKLER ÇOK ÇOK ÖNEMLİ. ÇOCUK İSTEYEN TÜM ÇİFTLERİMİZ ÖNCELİKLE KAN SAYIMLARINA, TİROİDLERİNE, D VİTAMİNİ DEĞERİNE BAKTIRARAK TÜM DEĞERLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ.BUNLARIN EKSİKLİKLERİNİ TESPİT ETMELİ. YUMURTA VE SPERM KALİTESİ BU SÜREÇTE ÇOK ÖNEMLİ...
PEKİ HANGİ EKSİKLİKLERDE NE GİBİ SİHİRLİ YİYECEKLER TÜKETİLMELİ? BİZLER NASIL BESLENELİM Kİ DOĞAL YOLLA GEBELİK ELDE EDELİM.? HANGİ DEĞERLERİMİZ İYİ OLSUN Kİ DOĞAL YOLLA GEBELİK KOLAYLAŞSIN? İŞTE GELİYOR;
AKDENİZ USÜLÜ BESLENME
HAFTADA İKİ GÜN BALIK: OMEGA 3 TEN ZENGİN BESİNLERİN TÜKETİLMESİ İLE YUMURTA KALİTESİNİN ARTTIĞI, DÜŞÜKLERİN ÖNLENDİĞİ VE GEBE KALINDIKTAN SONRA DA BEBEĞİN GELİŞİMİNE OLUMLU ETKİ ETTİĞİNİ GÖZLEMLEMEKTEYİZ. BUNUN EN YOĞUN OLDUĞU YİYECEK DE ÇOK ŞÜKÜR Kİ BOLCA SAHİP OLDUĞUMUZ BALIK. FAKAT UFAK BİR DİPNOT:350 GR.DAN BÜYÜK BALIKLARDA CİVA BULUNMAKTADIR.O YÜZDEN DAHA KÜÇÜK BALIKLARIN TERCİHİ FAYDALI OLUR. 
BALIĞIN YANINDA NE İYİ GİDER?
YEŞİLLİK İÇERİKLİ SALATA: FOLİK ASİT AÇISINDAN ZENGİN OLAN YEŞİLLİK GRUBU ÖZELLİKLE BU DÖNEMDE TÜKETİLMESİ GEREKEN BESİN TAKVİYELERİNDEN. TÜM YEŞİLLİKLERE İYOTLU TUZ VE TÜM BESİNLERİN BİOYARARLILIGINI ARTIRMAK İÇİN ZEYTİNYAĞI EKLİYORUZ.
KURUYEMİŞ (FINDIK, BADEM, CEVİZ): E VİTAMİNİ, MAGNEZYUM VE ÇİNKO AÇISINDAN ZENGİN BİR ANTİOKSİDAN OLUP ÇOCUK İSTEMİ DÖNEMİNDE ÖZELLİKLE KULLANILMASI GEREKEN BESİNLERDEN.
HAVUÇ-İNCİR: İÇERİSİNDEKİ A VİTAMİNİ, B VİTAMİNİ VE FOLİK ASİT YUMURTALIK DOKUSUNUN KENDİNİ YENİLEMESİNDE FAYDALI.
BUNLARIN YANINDA ÖZELLİKLE ERKEK FAKTÖRÜ İÇİNDE:
KEÇİBOYNUZU: SPERM KALİTESİNİ VE YAPISINI ANLAMLI OLARAK ARTIRMAKTA.VİTAMİN VE ÇİNKO İÇERİĞİ YÜKSEK İYİ BİR ANTİOKSİDAN. 
TÜM BU ŞAHANE YİYECEKLERİN YANINDA DOĞADA BULUNAN VE BİZLER İÇİN HER DÖNEMDE FAYDASINI GÖRDÜĞÜMÜZ BAZI TAKVİYE NİTELİĞİNDE GIDALAR VAR Kİ, BUNLAR BENCE HAYATIMIZIN HER DÖNEMİNDE ASLINDA TÜKETİLMESİ GEREKEN DOĞAL GIDALAR.
BAL-PROPOLİS-ARI SÜTÜ-PERGA-APİLARNİL: BU TAKVİYE EDİCİ GIDALAR ASLINDA ASIRLARDIR HAYATIMIZDA.BİRÇOK HASTALIKTA BÜYÜKLERİMİZ BU ÜRÜNLERİN TABİ Kİ EN DOĞAL HALİNİ KULLANARAK BİRÇOK ALANDA ŞİFA BULDUKLARINA ŞAHİT OLMUŞUZDUR. PİYASADA BİRÇOK MARKASI OLAN BU ÜRÜNLERİN DOĞAL,KATKISIZ OLMASI ŞARTIYLA YİNE BU DÖNEMDE KULLANILMASI İÇERİKLERİNDE BULUNAN BOL MİKTARDA VİTAMİN,MİNERAL,OMEGA3-6 ,AMİNO ASİTLER VE PROTEİNLER İLE HEM YUMURTALIK HEMDE SPERM KALİTE VE YAPISINDA OLUMLU ETKİLER GÖSTERECEKTİR.
ÇOCUK İSTEMİ SÜRECİNDE BESLENMENİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU ARTIK BİLİYORUZ.ÇİFTLERİMİZİN BESLENME DIŞINDA KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI DA BU DÖNEMDE ÖZELLİKLE SİGARAYI BIRAKMALARI SPERM VE YİNE YUMURTA KALİTESİNİN DÜŞMEMESİ ANLAMINDA ÇOK ÖNEMLİ. 
ŞUNU ÖZELLİKLE BELİRTMELİYİM Kİ GIDA TAKVİYELERİNİN HEPSİ DE ANLAŞILDIĞI ÜZERE EK TAKVİYELER VE ARAŞTIRMALAR SONUCU ELDE EDİLEN VERİLERİN HİÇBİRİNİ DÜZELTMEZ. HEPSİ BİRER ÖNERİ NİTELİĞİ TAŞIR.AYRICA, BAKANLIK ONAYLI İLAÇLAR VE GIDA TAKVİYELERİ DE BESİNLERDEN ELDE EDİLİR VE ETKİN, YARARLI DOZDADIR. HERŞEYİN FAZLASI ZARAR, AZI FAYDASIZDIR.DOĞRU TEDAVİ YÖNTEMLERİ DE HER ZAMAN BİLİMSEL VE KİŞİYE ÖZEL OLMALIDIR. BİZLER ÖN TEDAVİLERİMİZDE TÜM BESLENME ÖNERİLERİMİZİ VE KİŞİLEŞTİRİLMİŞ TEDAVİMİZİ PLANLARKEN ÇİFTLERİMİZDEKİ PATOLOJİK DURUMLARI DA MUTLAK MERTEBE GÖZDEN GEÇİRMEK DURUMUNDAYIZ. O YÜZDEN ÇİFTLERİMİZİ DEĞERLENDİRİRKEN, BESLENME ÖNERİMİZİ SUNARKEN İLAÇ GEREKLİ DURUMLARDA ELBETTEKİ İLAÇ TAKVİYELERİ İLE BU PLANLAMAYI YAPMAYI, GEREKİRSE RAHİM, TÜP YA DA YUMURTALIK DOLAYLI CERRAHİ MÜDAHALELERİ DE YAPMAK DURUMUNDAYIZ.
HAFTAYA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE...UMUT DOLU, MELEK BEBEKLİ GÜNLER DİLERİM...