Kadınlarda Erken Menopoz İle Çocuk Sahibi Olmak

Herkese İyi Pazarlar. Bu Hafta Ki Konumuz Aslında Tüm Kadınlarımızı İlgilendiren Bir Konu. Büyük Bir Başlıkla Menopoz Konusunu Ele Alalım.

Birçok Kişinin Aklına Menopoz Dendiğinde Ne Gelir? Kadınların Adetten Kesilmesi Ya Da Ateşlenme Dediğinizi Duyar Gibiyim. En Tıbbi Açıklama İle Menopoz Ortalama 47 Yaş Sonrası Kadınlarımızın Yumurta Sayılarının Artık Tükenmesi, Buna Bağlı Olarak Da Adet Görememe Durumudur. Kadınlık Hormonu Dediğimiz Östrojen Hormonu Artık Yumurtalıklarda Üretilemez.  Bu Üretilen Hormonun Artık Üretilememesi Özellikle 47 Yaş Sonrası Kemik Erimesi Ve Ateş Basması Gibi Ddurumları Da Beraberinde Getirir. Bunun Dışında Kabızlık Görülebilir. Bizler De Bu Durumların Önüne Geçebilmek Adına Bu Yönde Tedaviler Planlarız.

Peki, Erken Menopoz?

 47 Yaş Sonrası Görülen Menopoz Durumunu Bizler Genelde Normal Değerlendirirken Bazı Kadınlarımızla Maalesef Menopoz Durumunu Bu Yaş Dönemi Öncesinde Görmekteyiz. Her 100 Kadından Birinde Bu Vaka İle Karşılaşırız. Özellikle 40 Yaş Öncesinde İki Kere Bakılan Yumurta Uyarıcı Hormon Olan Fsh Hormonunun 40 In Üzerinde Olması Durumu İle Kadınlarımız Erken Menopoz Durumu İle Karşı Karşıya Kalır. Çünkü Fsh Hormonu Yumurta Rezervi Azalması Durumunda Artış Gösterir.

Neden Erken Menopoz?

En Büyük Faktör Genetik Faktördür. Eğer 1.Derece Kadın Akrabalarda Bu Durum Görülmüşse Ya Da Görülüyorsa Kişide De Erken Menopoz Görülmesi Büyük Bir Olasıdır.

Bunun Dışında Guatr Öyküsü Ve Değeri Bizim İçin Çok Kıymetlidir. Eğer Hipotiroidi Dediğimiz Guatr Bezinin Yavaş Çalışması İle Eş Zamanlı Olarak Yumurtalık Rezervi De Zarar Görmüş Olabilir.

Özellikle Kemoterapi Ve Radyoterapi Görmüş Kadınlarda Da Erken Menopoz Durumunu Görebilmekteyiz.

Erken Menopozu Tetikleyen En Önemli Faktörlerden Birisi De Stres, Kaygı, Korku, Endişe, Umutsuzluk, Depresyondur. Bunlar Vücudumuzda En Çok Üretken Organlara Zarar Verir. Kadındaki İşte Bu İki Üretken Organ Da Yumurtalık Ve Rahimdir.

Nasıl Teşhis Ederiz?

Yumurtalık Rezerv Durumunu Gösteren Amh Hormonu Ve Ultrason Muayenesi İle Bizler Yumurta Rezervi Hakkında Bilgi Sahibi Olabiliriz.

Erken Menopoz İle Çocuk Sahibi Olmak Mümkün Mü?

İşte En Önemli Soru. Herşey Bir Yumurta İle Başlar. Normal Yolla Gebelik İçin Her Kadında Olması Gereken Ortalama Yumurta Sayısının Olmaması, Muayene Ve Değer İle Yumurta Göremememiz Bu Kadınlarımızı Ciddi Bir Tedavi Planına Uymayı Gerektirir. Yumurta Görmediğimizde Yapacağımız İlaç Ve Gıda Takviyelerinin Yanında Bizlerin Yumurtalık Dokusunu Ayrıntılı Bir Şekilde Muayene Etmemiz Gerekir. Çok Yumurta Olması Evet Şansımızı Artırır Ama Bizler İçin Bir Yumurta Yeter Bir Dünya Değerindedir.

Prp

İşte Erken Menopoz Tanısı Koyduğumuz, Yumurta Göremediğimiz Birçok Kadına Uyguladığımız Şahane Bir Yöntem. Bu Yöntem İle Bizler Yumurtalık Dokusunda Gördüğümüz Minik, Uyuyan Yumurtaları Uyandırıyoruz. Prp Kısaca, Özel Bir Cihazla Kadının Kanından Aldığımız Büyüme Hormonu Ve Yumurtalığı Aktive Eden Proteinler Yumurtalıklara Enjekte Edilmesi İşlemi. Bu İşlemle Daha Önce Yumurta Görmediğimiz Birçok Kadında Yumurta Elde Etmekteyiz.

İşte Amh Değeri 0.001 İle Bir Melek Hikâyesi

Herşey Bir Yumurta İle Başlar.

Kadınlarımız Bu Durumu Yaşadıklarında Öyle Bir Strese Giriyorlar Ki. Herşeyin Bittiğini Düşünüp Büyük Bir Umutsuzluğa Düşüyorlar ‘’Çocuk Sahibi Olamayacak Mıyım?’’ Diye. Birçok Çiftimizi Bu Durumu Görmüş Olmamıza Rağmen Çocuk Sahibi Olmalarına Vesile Olduk. Bunun İçin Öncelikle Dediğim Gibi Ciddi Bir Planlama Ve Tedavi Süreci Gerekiyor. 10larca Bu Durum İle Hamile Kalan, Çocuk Sahibi Olmuş Çiftlerimizden Bahsedeyim Size.

Sadece Bu Ay 4 Adet Çiftime Vermişiz Gebelik Haberini Amh Yani Rezerv Değeri 0.001 Olan. Bu Çiftlerimizde Hikâyeler Ortak Aslında. Tanımız Erken Menopoz, Sayısız Başarısız Tüp Bebek Ve Aşılama Denemeleri. Hele Biri Var Ki Yaş 41. Bir De Yaş Faktörümüz Var Yani.

Kişiselleştirilmiş Tedavimiz Ve Prp Mucizemizle Sadece Bir, Evet 1 Ki Biz Buna Kendi Aramızda Altın Yumurta Diyoruz, Yumurta Elde Ettik. Dedim Ya Herşey Bir Yumurta İle Başlar Diye. İşte Bizim Melek Hikâyelerimiz Bir Yumurta İle Başladı. Altın Da En İyi Kalite Embriyomuzla O Bir Yumurta Çiftlerimize Gebelik Getirdi. Umut Ettik, Umut Ettiler Ve Sonuçları Da Şahane Oldu.

Erken Menopoz Tanılı Çocuk İstemi Olacak Bekâr Kadınlar

Bu Tanı İle Bekâr Kadınlarımız Ne Yapmalı? Onun Çözümü Karından Yumurta Toplama. Yaşla Birlikte Rezervin Tamemen Tükendiğini Artık Biliyoruz. Bizler Öyle Bir Durumda Ki Eğer Kadının Kemoterapi Veya Radyoterapi Alma Durumu Da Varsa Öncesinde Ve Bunun Dışında İleride Evlilikle Birlikte Çocuk Düşünüyorsa, Tedavisi Planlanarak Yumurta Elde Ediyoruz Ve Toplama İşlemini Gerçekleştiriyoruz. Eğer Yumurta Görmüşsek Az Sayıda Bile Olsa Yumutasını Karından Konforlu Bir Şekilde Topluyoruz. Topladığımız Yumurtaları Donduruyor Ve Saklıyoruz. Geleceğine Bu Şekilde Şahane Bir Yatırım Yapmış Oluyoruz.

Sizler İçin En İyisini Planlamaya Devam Ediyoruz. Sizler De Bizi Takip Etmeye Devam Edin. Umudunuzu Asla Kaybetmeyin. Sevgiler.